1.06.2009

Akım Kapasitörü...hani deloreanimiz olcaktı!


Yıl 1955... Dr.Emmet Brown tuvalette kafasını sifona çarpmıştır ve tam o esnada bi şekil belirmiştir kafasında "Akım kapasitörü" ve böylece zaman makinasını yapmaya karar verir...
Neden bahsettiğimi anlamışsınızdır.Geleceğe dönüş...Kaç kere izlediğim hakkında bi fikrimin olmadığı,her izlediğimde aynı heyecanı yaşadığım ve hayranlıkla izlediğim harika yapıt.
Benim için bu filmin bi önemi daha var aslında.İlkokul yıllarıydı ve o zamanlar Starda cuma günleri popcorn film kuşağı vardı.Her cuma farklı bi çocuk filmi...İşte geleceğe dönüşü ilk o zaman izlemiştim.Fazla kanal seçeneği olmayışından veya popcorn sinema kuşağında gerçekten çocukları cezbeden filmlerin olmasındanmıdır bilmem bütün çocuklar filmden bahseder olmuşlardı.Ve üstelik öbür haftayı iple çekiyoduk çünkü devamı vardı!


neyse...

İlk okul yılları demiştim ya,sınıfta bi arkadaş grubmuz vardı.Asuman,Vedat,tolga ve ben.(Sanırım 3 lemenin hepsini izledikten sonraydı tam hatırlayamıyorum) tenefüste vedat eciş bücüş şekillerin olduğu bi kağıt parçasını heyecanla çıkarttı biz ne olduğunu anlamaya çalışırken:

-akım kapasitörü!,akım kapasitörünü çizdim geçmişe gidicez! dedi (Tam olarak hatırlamasam da buna benzer bişeyler dedi:)

Niye gelecek değil de geçmiş onu da bilemiyorum neyse tabi biz önce epey gülüştük.(O zamanlar tarih dersinde lale devrini işliyoruz.İlk istikamette belli:))alaylı heves kırıcı sözler ve bolca gülüşmeden sonra kızdı bize epey..Akım kapasitörü çizdiği kağıtı özenle katladı ve kararlı bi şekilde cebine koydu.Onun tavırları bizi de etkilemişti ee çocuğuz ve hayalperestlikte hat safhada tabii.Tamam dedik ama zaman makinasını yaptığında bizi de alıcaksın adreslerimizi biliyoduk zaten birbirimizin. Söz sizi de alıcam dedi ve hep beraber gidicez...

Şimdi geleceğe dönüşü ne zaman izlesem o arkadaş grubumu ve vedatı hatırlarım...
Belki hala uğraşıyodur zaman makinası için... kimbilir!

Hiç yorum yok: