8.08.2010Daha önce bahsetmedim ama çalışmaya başladım hatta yarın 3.haftaya giriyorum.Geçici ,dönemsel bi iş ama kpss sürecinde ilaç gibi.Uzun zamandan beridir işsiz olduğumdan epey zorlandım başlarda(hergün 6:30'da kalkıyorum mesela) ama alışıyorum yavaş yavaş. ve yine arşiv... Mezarlık müdürlüğündeki maceramdan sonra ki -bunu bi ara anlatmalıyım - yeniden tozlu dosyalar arasındayım.Aslında belediye ortamı olması ve memurlarla aynı şartlarda çalışmak dışında uzun yol ve az ücretten dolayı çekilmezdi ve işi de daha ilk günden bırakabilirdim ancak alacağım cüzzi miktardaki maaşın akibeti hakkında o kadar çok planım var ki :) dayanmam gerektiğine karar verdim ve tabiki geçici olması fikri... yani tek dileğim kpss'den istediğim yere yeticek puan alıp arşivcilik kariyerime son vermek.Bu hayalle avutuyorum kendimi...
Onun dışında hergün insanlar,suratlar,sesler,maskeler,maskeler ... yorucu!
Neyse işte,
yarın sendromuyla birlikte pazartesi gidip uyusam iyi olcak.

7 yorum:

Adsız dedi ki...

evet anlat,yaz hadi bekliyoruz bak

mlk dedi ki...

mezarlık müdürlüğünün arşivindeki günleri yazmalıyım evet hergün ölümle yüzleşmek ve hatta ölümü ensende hissetmek,gasılhane,mezarlar.... yazmalıyım!

Adsız dedi ki...

evet hadiiii

Adsız dedi ki...

kapesese sonucun nasıl ? inşallah iyidir hadi inşallah bak iyidir bence.iyi olsun ya.iyidir iyi

mlk dedi ki...

inşallah iyidir vecihi 87 nete 77,304 geldi.ilk atamalarda olmaz ama sonraki atamalarda bi umut, belki... hala umut var yani :)

Adsız dedi ki...

herkes şikayetçi beklediği puanın gelmemesinden:) çok sevindim maşşallah iyi bence puanın inşallah dilediğin gibi olur.inanırsak olur bence

mlk dedi ki...

evet evet önceki senelerde bu netlerle 80 puana ulaşabilirdim neyse napalım çok saol vecihican umut verdin bana :) iftar vakti de hatırla madem olmaz mı ? :)