30.05.2009

Sevmediğim festivalde en sevdiğim grup...al sana ikilem!


coca cola...Mümkün olduğunca içmediğim,gidip para verip almadığım kapitalizmin simgelerinden biri.Özellikle İsrailin son Gazze kuşatmasından sonra bu duyarlılığım daha da arttı.Tabi ne kadar uğraşsak da yahudi mallarını ya da amerikan sermayesinin öyle ya da böyle evimize girmesine engel olamıyoruz farkındayım ama en azından coca cola ,mc donalds gibi ürünleri kullanmamakta özen gösteriyorum.
Şimdi bunlardan neden mi bahsettim? Bildiğiniz gibi Coca cola her yıl Rock'n coke adlı festivali düzenler ve plesebo gibi de sağlam grupları getirmiştir.Bu zamana kadar gıbta etsem de coca cola karşıtlığım yüzünden pek de ilgilenmezdim bu organizasyonla.Rock'n coke karşıtı ya da altarnatifi Barışarock daha çok ilgimi çekerdi.Ama bu sene açıkçası gitmeyi(nasıl izin alıcaksın derseniz orası meçhul zümrütle bi plan yapıcaz artık...) ciddi ciddi düşünmeye başladım.
Çünkü "Linkin Park"Türkiyeye geliyo.!


Festival 17-18-19 temmuzda yeni mekanı İstanbul parkta. ee şimdi prensiplerimizi bi yana bırakıp gitmeli mi?(nasıl gideceğimiz de ayrı muamma) Yoksa tvden mi takip etmeli? Ya da oraya gidip kahrolsun kapitalizm diye bağırmak mı gerek:)
Tamam gerçekçi olalım gidemiycez ama gitmeyi düşünmek bile insana ikilem yaşatmaya yetiyo ne diyelim gidenlere iyi eğlenceler...

Hiç yorum yok: